Co się dzieje z Firefoksem?

Daniel Cieślak
09.06.2009 09:18
A A A Drukuj
Mozilla udostępniła kolejne wydanie testowe przeglądarki Firefox 3.5 - oznaczone jako "preview". Jest to pewne zaskoczenie, bo nikt nie spodziewał się pojawienia takiej wersji - w tym tygodniu miało się pojawić wydanie RC (release candidate - czyli kandydat do wersji finalnej).
Prace nad Firefoksem 3.5 idą Fundacji Mozilla bardzo opornie - pierwotnie zakładano, że ta wersje zostanie oddana w ręce użytkowników pod koniec ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało - premierę wciąż przekładano (a przy okazji zmieniono również numerek wydania - początkowo ta wersja miała nazywać się 3.1). Ostatnio Mozilla opublikowała serię wydań beta (pojawiły się aż 4), a przed kilkoma dniami zapowiedziała, że w tym tygodniu powinniśmy spodziewać się wersji RC.

Ale RC na razie nie ma - jest za to uaktualnienie dla Firefoksa 3.6 beta 4, które nazwano "preview". Co nowego znalazło się w nim? Mozilla poinformowała, że z tego wydania usunięto wiele błędów, poprawiono stabilność oraz wydajność, a także poprawiono obsługę multimediów w formacie Ogg.

Więcej informacji na ten temat oraz instrukcję, jak zainstalować nową wersję, można znaleźć na stronie Mozilli.

Komentarz

Pojawienie się Firefoksa 3.5 beta 4 preview to spora niespodzianka - Mozilla nie zapowiadała, że szykuje coś takiego. W tym tygodniu miało być wydanie RC - żadnych innych nowości się nie spodziewaliśmy. Zaskakujące jest zresztą nie tylko to, że wydano dodatkową wersję testową - dziwi również jej oznaczenie. Z opisu wynika, że to raczej kolejna beta (Mozilla nie wyklucza, że w programie wciąż mogą być jeszcze błędy) - dlaczego więc nie nazwano tej wersji beta 5?

Ściągnij Firefox

Firefox 3.5 - kolejne opóźnienie

Czytaj więcej o
Firefox

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX