Jak ściągnąć z YouTube filmiki?

Mariusz Koryszewski
20.03.2009 16:21
A A A
YouTube daje łatwy dostęp do ogromnej biblioteki filmów, które można do woli oglądać, ale nie można ich zapisywać na dysku. Co jednak, gdy koniecznie chcemy zachować dany film? Zobacz, jak należy go ściągnąć z YouTube.
YouTube nie daje nam zgrywać filmów na dysk. Ale są rozwiązania, które pozwolą nam obejść to ograniczenie. Oto jeden ze sposobów.

1. Najpierw wybierz film na YouTube, który chcesz ściągnąć na dysk i skopiuj do schowka jego adres:

np. http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=en-GB&v=LQ-jv8g1YVI2. Wejdź na stronę Keepvid i wklej skopiowany adres filmu w okienko URL. Kliknij Download. Teraz masz do wyboru dwa formaty, w których może być zapisany plik - FLV lub MP4. Wybierz plik FLV. Po chwili wyskoczy okienko z pytaniem, w którym katalogu chcesz zapisać plik. Wybierz np. pulpit. Rozpoczyna się ściąganie filmu w pliku FLV.

3. Masz już więc film na dysku, ale Windows Media Player nie odtwarza plików FLV. Musisz więc ściągnąć jeden z darmowych odtwarzaczy, które obsługują ten format np. VLC Media Player.

Ściągnij VLC Media Player

4. Po uruchomienu tego niewielkiego programu, wystarczy już tylko wrzucić ściągnięty wcześniej plik FLV do odtwarzacza i voila. To wszystko. Możemy oglądać już film ze swojego dysku.

5. To rada dodatkowa. Jeżeli chcesz zachować film w bardziej popularnym formacie niż FLV, to jest na to również sposób. Wystarczy że zainstalujesz darmowy program Free FLV Converter. Dzięki niemu łatwo przekonwertujesz plik z filmem do bardziej popularnych formatów wideo.

Ściągnij Free FLV Converter

Zobacz więcej YouTube

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Programy wg kategorii