System

Kategoria

Licencja

Język

Zbiór programów przeznaczonych dla miłośników obserwacji nieba i nauki o szeroko pojętym kosmosie.

Windows Nauka i edukacja

Astronomia Windows

Stellarium 0.14.3

Stellarium-picture

Stellarium to darmowe, otwarte komputerowe planetarium. Dzięki niemu można oglądać realistyczne niebo w 3D, zupełnie tak, jakby patrzeć gołym okiem, przez lornetkę lub teleskop.

Sky Chart 3.10

Sky Chart-picture

Sky Chart to darmowa aplikacja dla fanów astronomii i gwiazd umożliwiająca kreślenie map nieba.

WinStars 2.079 R3

WinStars-picture

WinStars jest programem przeznaczonym dla wszystkich hobbystów astronomii. Aplikacja ta umożliwia oglądanie różnych obiektów we wszechświecie w pełnym 3D.

AstroGrav 3.3.2

AstroGrav-picture

Program astronomiczny pozwalający symulować ruch i interakcję grawitacyjną obiektów astronomicznych. Dzięki ładnej grafice trójwymiarowej użytkownik może się przemieszczać pomiędzy różnorodnymi systemami i układami gwiazd. Jest to również bardzo pomocne narzędzie przy poznawaniu podstawowych praw fizyki - praw grawitacji, ruchu planet, itp.

Moonphase 3.3

Moonphase-picture

Moonphase pokazuje wizualnie bieżącą fazę księżyca. Można zobaczyć jak wygląda on z każdego punktu na Ziemi zmieniając ustawienia strefy czasowej, a także długość i szerokość geograficzną (co można też osiągnąć klikając w dowolnym punkcie na dostępnej mapie).

DeepSkyStacker 3.3.2

DeepSkyStacker-picture

DeepSkyStacker to aplikacja do edytowania i poprawiania jakości zdjęć, na których uwieczniono nocne niebo.

Solar System Free Fall Simulator 1.0

Solar System Free Fall Simulator-picture

Solar System Free Fall Simulator to dość prosty, ale przydatny program edukacyjny obrazujący w jaki sposób rozmiar planet wpływa na siłę przyciągania. Solar System Free Fall Simulator udowadnia, że grawitacja na każdej planecie jest inna.

CyberSky 5.0.3

CyberSky-picture

CyberSky to prosty program do nauki astronomii, który wyświetla pełną mapę nieba. CyberSky jest przeznaczony dla astronomów-amatorów oraz hobbystów posiadających teleskop.

Sprawdź kolejne podstrony z programami

Top darmowe programy

Programy wg kategorii