Xubuntu 14.04 LTS

Xubuntu 14.04 LTS
5 5
Liczba pobrań: 8066
Xubuntu
Xubuntu to projekt bezpośrednio współpracujący z firmą Canonical i społeczeństwem Ubuntu. Jest to system Ubuntu Desktop Edition ze środowiskiem graficznym XFCE. Jest to najszybsza wersja systemu i nadaje się doskonale dla słabych komputerów.

Ubuntu Desktop Edition to od kilku lat najpopularniejsza dystrybucja GNU/Linux na świecie. System korzysta ze wszystkiego co najlepsze w projekcie Debian i GNOME oraz dostosowuje wszystkie ich aplikacje do potrzeb i umiejętności przeciętnego użytkownika komputera.

Ubuntu w tej chwili przeżywa swój niewątpliwy sukces i wraz z kilkoma innymi najpopularniejszymi dystrybucjami domowymi stanowi siłę, która wciąż powiększa grono fanów Linuksa.

Ubuntu Desktop Edition doskonale nadaje się do prac biurowych, multimediów, przeglądania Internetu i programowania. Ponadto Ubuntu było jednym z pierwszych produkcji, która wprowadza kompozytowy menedżer okien Compiz wraz z pełną konfiguracją.

Xubuntu w wersji 14.04 jest wersją LTS (Long Term Support) - oznacza to, że system będzie wspierany aktualizacjami i poprawkami przez 5 lat od daty jego premiery.

Pobierz Ubuntu Desktop Edition

Pobierz wersję Ubuntu Server Edition
Pobierz wersję edukacyjną Ubuntu: Edubuntu
Pobierz wersję Ubuntu ze środowiskiem KDE: Kubuntu
Pobierz wersję Ubuntu do oglądania filmów: Mythbuntu

Xubuntu 14.04 LTS

Recenzje, opisy i porady na temat:

Xubuntu

    Programy wg kategorii